Chcetakie.pl

Modowe Newsy na poziomie

Strój do pracy - elegancja
porady

Najlepszy strój do pracy, jaki wybrać?

W każdej pracy obowiązuje pewien dress code, czyli zbiór zasad doboru odpowiedniego stroju w zależności od okazji. Nie założymy przecież rozciągniętego swetra i porwanych jeansów do biura prawniczego. W takim stroju nikt nie będzie brał nas poważnie. Więc jaki będzie najlepszy strój do pracy? Co powinno znaleźć się w naszej szafie, żeby wyglądać zawsze dobrze i profesjonalnie? 

Czego musimy unikać?

Wybierając najlepszy strój do pracy, na przykład w wielkiej korporacji musimy wystrzegać się pewnych rzeczy. Przede wszystkim za krótkich i obcisłych spódnic i sukienek. Mogą okazać się zbyt prowokacyjne i nieprofesjonalne. Tego na pewno byśmy nie chciały. Najlepsza długość to do kolana lub centymetr przed. Najlepiej sprawdzi się odpowiednio dobrana spódnica ołówkowa lub prosta sukienka. Będziemy wyglądać w tym elegancko i z klasą. Ważne jest także, żebyśmy pamiętały o odpowiednio dobranej bluzce. Należy zrezygnować z zbyt obcisłych bluzek, opinających ciało i głębokich dekoltów. Najlepsza będzie prosta koszula lub bluzka. Kolejną częścią garderoby o której musimy pamiętać są buty. Każda kobieta kochająca szpilki musi pamiętać, żeby nie miały zbyt wysokiego obcasa. Powinnyśmy zrezygnować również z zbyt wyzywających kolorach. Mogą spowodować, że nasz rozmówca skupi na nich swoją uwagę, zamiast na najważniejszych kwestiach spotkania. Warto pomyśleć na przykład o eleganckich okfordkach, które idealnie sprawdzą się w takiej sytuacji.

Strój do pracy - tego unikaj
Strój do pracy – tego unikaj

Warto mieć to w szafie

Opisałam już części garderoby, których powinnyśmy się wystrzegać przy wyborze stroju. Teraz warto omówić co powinno się w niej znaleźć. Przede wszystkim dobrze skrojona marynarka. Kojarzona jest z profesjonalizmem i umiejętnością dopasowanie się odpowiednio do sytuacji. Jeśli nie jesteś miłośniczką tego typu okryć, dobrym pomysłem są też proste, eleganckie sweterki.

Strój do pracy - profesjonalny wygląd
Strój do pracy – profesjonalny wygląd

Jak pisałam wcześniej powinnaś też mieć w swojej szafie odpowiedniej długości spódnice i sukienki. Najlepiej, żeby były w stonowanych kolorach, które nie będą zwracały na siebie zbyt wiele uwagi innych. Jeśli nie jesteś miłośniczką tej części garderoby i wolisz spodnie. Nic nie stoi na przeszkodzi, możesz wybrać czarne rurki, cygaretki, czy spodnie garniturowe.

Kiedy wiesz już czego powinnaś się wystrzegać, a co najlepiej wybrać możesz ruszać na podbój świata biznesu. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze i robisz je tylko raz.