Chcetakie.pl

Modowe Newsy na poziomie

porady uroda

Proste sposoby na piękne włosy – zacznij już dziś

Każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych włosach. Najlepiej, żeby były długie i gęste. Nie jest to jednak tak proste, aby uzyskać wymarzony przez nas efekt musimy poświęcić trochę czasu i wysiłku. Jednak myślę, że warto to zrobić, aby koleżanka spoglądając na nasze piękne włosy poczuła ukłucie zazdrości. 

Piękne włosy, czyli jakie?

Bardzo często możemy się spotkać z kobietami, które mając piękną, kręconą czuprynę marzą o prostych włosach i na odwrót. Tak samo jest w przypadku koloru. Mając ognisto rude włosy chcemy być blondynkami, zaś brunetki marzą o rudym kolorze. Te koło nigdy się nie zamyka. Zawsze będziemy marzyć o czymś czego nie mamy. Powinnyśmy jednak pamiętać, że nie ważne jaki kolor, długość, czy jaki typ włosów mamy. Najważniejsze jest, aby były zdrowe i zadbane. W obecnych czasach nic nie stoi przecież na przeszkodzie zmieniać długość, kolor, czy kształt włosów. Na wyciągnięcie ręki mamy różnego rodzaju sprzęty umożliwiające nam tę zmianę gdzie tylko chcemy u fryzjerki, czy nawet w domu.

Piękne włosy to zadbane włosy
Piękne włosy to zadbane włosy

Dlatego zamiast marzyć o czymś, czego nie masz zadbaj o włosy stosując się do kilku bardzo ważnych zasad. Zobaczysz, że piękne włosy staną się Twoją wizytówką, której będą zazdrościć Ci koleżanki, a mężczyźni pokochają.

Małe wielkie zmiany

Nie musisz wydawać kroci, aby zapewnić sobie zachwycającą czuprynę. Wystarczy, że wprowadzisz w życie kilka zmian, które mogłyby się wydawać małe, jednak potrafią zdziałać cuda. Oto kilka z nich.

Podcinanie końcówek. To chyba najczęściej powtarzana formułka przez fryzjerów i stylistów włosów. Jednak nie bez powodu. Jeśli chcemy mieć zdrowe i piękne włosy powinnyśmy co około 2 miesiące podcinać włosy, nawet o 1 centymetr. Pomyślisz sobie, co ten centymetr zmieni? Okazuje się, że bardzo dużo. twoje włosy będą zachwycać zdrowym wyglądem, będą lepiej się układać i nie będą się łamały.

Piękne włosy i ich stylizacja
Piękne włosy i ich stylizacja

Jeśli to możliwe, zrezygnuj z suszarki, czy prostownicy. Wysoka temperatura niszczy i wysusza włosy. Nie wyobrażasz sobie bez tych urządzeń życia? Zmniejsz temperaturę i stosuj kosmetyki, które ochronią Twoje włosy przed gorącymi podmuchami.

Masaż skóry głowy. Myjąc włosy pamiętaj o tym, dzięki temu pobudzisz mieszki włosowe do wzrostu.  Możesz  również wykonywać masaż suchej skóry głowy szczotką.

To tylko kilka z zmian, dzięki którym Twoje włosy będą zdrowe, zadbane i piękne. Wprowadź je w życie, a sama niedługo zobaczysz zmiany. Beret, o którym pisałam tutaj będzie świetnym dodatkiem do pięknej fryzury.